Domácí chléb

12. září 2010 v 15:37 | www.musculus.cz |  recepty

Domácí chléb

Nechutná Vám kupovaný celozrnný chléb? Nebo si jej chcete dochutit podle svého? Upečte si svůj a podle svého gusta!

MATERIÁL: 1 kg hladké celozrnné (žitné, případně žitné a pšeničné) mouky, 1 balíček kvasnic, 2-3 lžičky soli, 2 lžíce octa, 500-600ml vody, drcený kmín, podle chuti dále semínka slunečnice, lněné či sezamové semínko, kmín celý, pálivá paprika, ovesné vločky apod.

SLOŽENÍ (bez semínek): 104g bílkovin, 13g tuku, 743g sacharidů, 14820 kJ (3545 kcal)

POSTUP: Z poloviny mouky zadělejte kynuté těsto a začněte zahušťovat. Výsledné těsto by se nemělo lepit, mělo by být velmi husté (hustší než na knedlíky). Těsto nechte na teplém místě kynout asi 1/2 hodiny. Potom těsto znovu zpracujte a vytvarujte podle svých představ. Můžete udělat 1 - 2 bochníky, malé dalamánky či chlebové rohlíky. Těsto nechte dobře vykynout - např. 1-1,5 hodiny. Pekáč lehce vymažte, naskládejte na ně vytvořené tvary a vložte do dobře vyhřáté trouby. Po nějaké době (např. po 10 minutách) troubu otevřete a potřete své výtvory vodou. Troubu zavřete a nechte těsto dopéct, dokud nezačne tmavnout. Po vyndání z trouby něčím bochánky podložte, aby se zespodu neorosili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRO NÁVŠTĚVNÍKA,
pokud jakkoliv popuzuji čtenáře, či nesouhlasí s mým obsahem, může klidně opustit stránku. Tyto
stránky nenavádějí k anorexii či poruše příjmu.
Každý má svůj vlastní rozum, a byť jsou zde návody a rady na anorexii, neznamená to, že tento
styl podporuji. Ano je to smutné, je to nemoc, je to posedlost.
Jsou to jen berličky jak začít s hubnutím. Já sama jsem posedlá po hubenosti a založila jsem tento blog, abych utříbila informace z internetu.
Kdo má s tímto problém ať odejde, kdo ne, ať zůstane!! Pohoršovat se nad obsahem stránek nemá ani smysl, v dnešní době je internet natolik zahlcený návody na anorexii i v cizojazyčném jazyce, že byt to není správné a může to podporovat anorexii, je to jako jedna kapka v moři.
ostatní zde vítám.....