Informace poruchy příjmu

17. září 2010 v 14:56 |  vše kolem zdraví

Informace poruchy příjmu

sdds
Anorexie (ANA)

Mentální (Mia)

Nutkavé OverExercising (COE)

Záchvatovité přejídání (BED)

ED-NOS

Pica

Prader-Willi syndrom

Body dysmorphic nepořádek (BDD)

Ortorexii

Bigorexii
Anorexie (ANA)
Anorexie se vyznačuje odmítáním udržovat normální tělesnou hmotnost. Existují dva typy anorexie, Omezení a čištění.
Omezení:
Osoba nemá jíst, nebo jí velmi méně. Osoba nemá záchvatovité ani čistka v epizodě.
Pročišťování:
Osoba nemá jíst, nebo velmi méně, ale ocitá se v flámu, a kompenzuje propláchnutím (zvracení, projímadla, diuretika)
Mentální (Mia)
Bulimie je charakterizována období přejídání, po němž následuje nevhodné způsoby, jak ztratit potravin, jako je zvracení, laxativa, diuretika.
Existují dva typy Mentální: proplachování a Non Vymazání
Pročišťování:
Během období bulimie, osoba, která běžně vykonávají samostatně uveden zvracení, které se používají projímadla, diuretika.
Non pročišťování:
Během současné epizody mentální bulimie, osoba použila jiné nevhodné kompenzační chování, jako je hladovění nebo nadměrné cvičení, ale ne pravidelně zabývá self-přiměl zvracení nebo zneužívání laxativ, diuretik, nebo enemas.
Nutkavé Overexercise nebo anorexii
Osoby, které mají epizody opakovaně vykonává nad rámec požadavků, co je považováno za bezpečné, a najde čas za každou cenu dělat cvičení (včetně řezání školy, sundal z práce, schovává v koupelně a cvičení, apod.). Hlavním cílem cvičení je spalování kalorií a "střídající viny" z pouhých mají jíst nebo binged, nebo aby nám "svolení" k jídlu.


Záchvatovité přejídání (BED)
Záchvatovité přejídání (BED) je nejnovější klinicky uznaných poruchou příjmu potravy. BED je primárně určené opakované epizody nekontrolovaného jedení. Přejídat nebo binging není typicky zastavit, dokud osoba je nepříjemně plný. Na rozdíl od mentální anorexie a bulimie se však, ložní není spojena s nevhodným chováním, jako je zvracení nebo nadměrné cvičení se zbavit těla extra jídlo. Nemoc obvykle začíná v pozdní adolescence nebo v časné 20s, často již brzy poté, co významný úbytek tělesné hmotnosti z dieta.


ED-NOS
Když nemáte opravdu fit v kritériích DSM anorexie, bulimie, postel, nebo COE, ale máte poruchy příjmu potravy, můžete dostat diagnostikována ED-NOS.
V reálném životě to může být takhle:
- Jste fit všechna kritéria anorexie, ale nejsi podváhu (zatím).
- Ty fit kritéria anorexie dva měsíce, a pak přejít na bulimie dva měsíce, při přepnutí do anorexie.
- Pokud se nevejdou jedno nebo dvě kritéria, ale je tu samozřejmě i poruchy příjmu potravy.


Pica
Pica je definován jako non-stop nutkavé péči k jídlu nejsou jedlé věci, jako je bavlna, papír, špína, sklo, led ...
Je využívána k zaplnění žaludku, takže nebudete mít hlad.
To je velmi nebezpečné, jíst sklo například, mluví sama za sebe.
Bavlna, papír a věci nelze trávit, a zničí vaše tělo!


Prader-Willi syndrom
Prader-Willi syndrom je vrozené stavu (při narození), a je věřil být způsoben abnormalitami v genech, že nastane (i když statisticky se nezdá k běhu v rodinách). Děti narozené se syndromem Prader-Willi mohou mít brzy krmení obtíží, které vedou k sondové výživy, a často mají stupeň chování a / nebo psychické problémy (některé vážné).
Body dysmorphic nepořádek (BDD)
BDD, nebo subjekt dysmorphic nepořádek je v centru zájmu, nebo posedlost s vadou vizuální vzhled, ať již se jedná skutečně mírný nedostatek, nebo domnělým. Některé příklad tohoto by byl posedlý až do okamžiku těžké deprese (někdy i včetně myšlenky nebo pokusy o sebevraždu), po fyzické atributy, jako jsou pihy, velký nos, skvrnitý kůže, vrásky, akné, zjizvení. I když starostí může zahrnovat jakékoli části těla, oblasti obličeje a hlavy, zejména na kůži, vlasy a nos, jsou nejčastější.
Ortorexii
Ortorexii Nervosa ortorexii Nervosa je posedlost "čistý" dietu, kde se střetává s osobou jeho života. To se stává způsob života plný chronickou starost o kvalitu potravin. Když osoba trpící ortorexii Nervosa přeřekne z váhajícím z "dokonalé" dietu, mohou se uchýlit k extrémní činy dalších samostatně-disipline dokonce včetně strictor režimy a půstu.
Bigorexii
Nalezeno typicky v těle-stavební kolečka a známý jak svalovou dysmorfie nebo zrušit Anorexie, bigorexii je stav, kdy je poškozený neustále strach, že jsou příliš malé. To je více než typické tělo-budova tělocvičny-chodec, a přesahuje do nebezpečných sfér, když muži a ženy jsou ochotné jít do libovolné délky ke zvýšení svalové hmoty. Dr. Harrison Pope, z McLean nemocnice, "říká," nic neodmyslitelně patologický o tom jak se zanícený tělocvična-chodec, ale to by nemělo mít nad svým životem. " V přirovnávat bigorexii k anorexii se komentáře, "Oba jsou poruchy těla, starosti prostě jít opačným směrem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRO NÁVŠTĚVNÍKA,
pokud jakkoliv popuzuji čtenáře, či nesouhlasí s mým obsahem, může klidně opustit stránku. Tyto
stránky nenavádějí k anorexii či poruše příjmu.
Každý má svůj vlastní rozum, a byť jsou zde návody a rady na anorexii, neznamená to, že tento
styl podporuji. Ano je to smutné, je to nemoc, je to posedlost.
Jsou to jen berličky jak začít s hubnutím. Já sama jsem posedlá po hubenosti a založila jsem tento blog, abych utříbila informace z internetu.
Kdo má s tímto problém ať odejde, kdo ne, ať zůstane!! Pohoršovat se nad obsahem stránek nemá ani smysl, v dnešní době je internet natolik zahlcený návody na anorexii i v cizojazyčném jazyce, že byt to není správné a může to podporovat anorexii, je to jako jedna kapka v moři.
ostatní zde vítám.....