Pravda o hubnutí - léky

12. září 2010 v 20:15 | http://www.vseprozdravi.cz/jak-na-hubnuti/pravda-o-hubnuti-leky.html |  tipy a triky

Pravda o hubnutí - léky

K léčbě obezity se používají léčiva označovaná jako anorektika. Jde o látky, které snižují příjem energie tak, že potlačují pocit hladu, tlumí chuť k jídlu, zvyšují pocit nasycenosti nebo omezují využítí tuku ve stravě jako zdroj energie.

I když to zní skvěle, s anorektiky opravdu zhubneme, avšak anorektika nejsou samospasitelná.

Jediným efektivním způsobem jak zhubnout je změna životního stylu. Léky na hubnutí by měli užívat jen ti, kteří nereagovali adekvátně na přiměřený redukční režim.
medikace anorektiky patří vždy do rukou lékaře, který posoudí zdravotní stav pacienta a zdravotní riziko s léky na hubnutí spojené
i s anorektiky musíme počítat se změnou životního stylu, nízkokalorickou stravou a zvýšenou pohybovou aktivitou
užívání léčiv na hubnutí je časově omezeno, většinou na dobu několika měsíců
nežádoucí účinky nejsou uvedena jen v příbalovém letáku, ony doopravdy existují
léky na hubnutí svádí k pasivnímu užívání léku, aniž by se změnil životní styl, po ukončení léčby automaticky nabereme váhu zpět


Léky na hubnutí uvedené v pokračování tohoto článku nejsou volně prodejné a jsou vázáné na lékařský předpis!


Anorektického účinku dosáhneme podáním těchto látek:

Látky inhibující zpětné vychytávání serotoninu

Jde o inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), užívané jako antidepresiva III.generace. Vyvolávají u mnohých pacientů úbytek hmotnosti, který přetrvává po dobu několika měsíců od zahájení terapie.

léčivá látka: sibutramin


Do této skupiny patří léky:

MERIDIA tablety a LINDAXA tablety


Jde o moderní anorektika, snižují především vychytávání noradrenalinu.

Charakteristika léků:
Sibutramin, léčivá látka přípravků Meridia a Lindaxa, patří do skupiny přípravků k léčbě obezity, které zvyšují pocit nasycenosti a současně zvyšují energetický výdej organismu. Tím pomáhají, spolu s dietou a cvičením, snížit tělesnou hmotnost pacienta.

Nežádoucí účinky:
Nespavost, závratě, parestesie (brnění končetin, mravenčení), bolest hlavy, úzkost, tachykardie (zrychlená srdeční frekvence), palpitace (bušení srdce), hypertenze (zvýšení krevního tlaku), vasodilatace (zrudnutí obličeje a krku s návaly horka), zácpa, sucho v ústech, častý pocit na zvracení, zhoršení hemoroidů, pocení, změna chuti, dýchací potíže.


Sympatomimeticky působící anorektika

léčivá látka: fentermin

Je to látka chemicky příbuzná noradrenalinu. Působí v centrálním nervovém systému jako nepřímá sympatomimetika, výrazně potlačuje chuť k jídlu a vyvolává tak úbytek hmotnosti. Nevýhodou je pouze přechodný účinek, léčba by neměla překročit 3 měsíce, následující pauza by měla být stejně dlouhá jako délka podávání.

Do této skupiny patří léky:

ADIPEX tablety

Charakteristika léku:
Adipex retard je přípravek, který tlumí nadměrnou chuť k jídlu. Potlačuje pocit hladu, a tím usnadňuje udržování dietních omezení a pokles tělesné hmotnosti.
Výrazný anorektický efekt mají všechny amfetaminy, ale nejsou v této indikaci využívány pro vysoké riziko závislosti

Nežádoucí účinky:
Nespavost, závratě, parestesie (brnění končetin, mravenčení), bolest hlavy, úzkost, tachykardie (zrychlená srdeční frekvence), palpitace (bušení srdce), hypertenze (zvýšení krevního tlaku), vasodilatace (zrudnutí obličeje a krku s návaly horka), zácpa, sucho v ústech, častý pocit na zvracení, zhoršení hemoroidů, pocení, změna chuti, dýchací potíže.


Látky působící na lipidový metabolismus

léčivá látka: orlistat

Jde o látku, která působí lokálně ve střevě. Vyvolává ireverzibilní blokádu žaludeční a pankretické lipázy, a snižuje tak absorbci tuků. Jeho účinkem klesá plazmatická koncentrace celkového cholesterolu a LDL-cholesterolu, a upravuje krevní tlak.


Do této skupiny patří léky:

XENICAL tablety

Charakteristika léku:
Xenical je přípravek pro léčbu obezity. Nesnižuje chuť k jídlu. Působí jako inhibitor enzymů zažívacího ústrojí nazývaných lipázy. Inaktivovaný enzym není schopen štěpit tuk obsažený ve stravě a tím odchází zhruba 30% tuku z Vámi snědeného jídla střevem nestráveno. Vaše tělo tak nemůže využít tento tuk jako zdroj energie a přeměnit jej na tukovou tkáň. Tímto způsobem Vám přípravek pomůže snížit Vaši hmotnost.

Nežádoucí účinky:
Z nedostatečného trávení tuků jsou časté bolesti břicha, řídká stolice, nadýmání a snížená absorbce vitamínů rozpustných v tucích.

Léky na hubnutí uvedené v tomto článku nejsou volně prodejné a jsou vázáné na lékařský předpis! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WilliamComma WilliamComma | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 16:56 | Reagovat

You stated that exceptionally well.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRO NÁVŠTĚVNÍKA,
pokud jakkoliv popuzuji čtenáře, či nesouhlasí s mým obsahem, může klidně opustit stránku. Tyto
stránky nenavádějí k anorexii či poruše příjmu.
Každý má svůj vlastní rozum, a byť jsou zde návody a rady na anorexii, neznamená to, že tento
styl podporuji. Ano je to smutné, je to nemoc, je to posedlost.
Jsou to jen berličky jak začít s hubnutím. Já sama jsem posedlá po hubenosti a založila jsem tento blog, abych utříbila informace z internetu.
Kdo má s tímto problém ať odejde, kdo ne, ať zůstane!! Pohoršovat se nad obsahem stránek nemá ani smysl, v dnešní době je internet natolik zahlcený návody na anorexii i v cizojazyčném jazyce, že byt to není správné a může to podporovat anorexii, je to jako jedna kapka v moři.
ostatní zde vítám.....