RIZOTO

12. září 2010 v 15:39 |  recepty

RIZOTO

MATERIÁL: 1 slepice (cca. 1200g), 1kg rýže, sůl, koření

SLOŽENÍ: 262g bílkovin, 35g tuku, 793g sacharidů, 19650 kJ (4701 kcal)

Z tohoto množství připravíte 6 jídel, každé s obsahem 44g bílkovin, 132g sacharidů a méně než 6g tuku. Energetická hodnota je přibližně 3275kJ (784kcal). Náklady na jednu dávku rozhodně nepřesáhnou 15,- Kč!

POSTUP: Slepici opláchněte (můžete ji naporcovat), vložte do tlakového hrnce, zalijte osolenou vodou a uvařte do měkka - podle druhu tlakového hrnce a stáří slepice 3/4 - 1 1/4 hodiny. Po částečném schladnutí maso oberte a nakrájejte jej na menší kousky.
Rýži přeberte (zbavte nečistot - kamínků, neoloupané či špatné rýže a obilí) a důkladně ji properte v teplé vodě (zbavte ji škrobu). Nyní máte 2 možnosti - buď rýži uvařit např. znovu v tlakovém hrnci, nebo ji upéci v troubě (má oblíbenější varianta).
Vezměme nejprve variantu s tlakovým hrncem. Nasypte rýži s masem do tlakového hrnce, promíchejte a zalijte osolenou vodou cca. 1 cm nad rýži s masem. K rýži můžete přidat jemně nakrájenou cibuli a čerstvou papriku (či feferonku) nakrájenou na drobné kousky. Rýži dochuťte kořením (např. 5 kuliček nového koření, 5 kuliček celého pepře a 2 bobkové listy, výborná je i sušená a rozdrcená celerová nať) a dejte vařit. Povařte cca. 10 minut a odstavte. Po dalších 15-20 minutách tlakový hrnec otevřete, rizoto je hotové.
Nyní varianta s pečením v troubě: Postup je prakticky stejný. Trochu vymastěte pekáč a nasypte na něj rýži s masem (případně ještě nadrobno nakrájenou cibulí a paprikou). Zalijte osolenou vodou cca. 1 cm nad rýži s masem a okořeňte. Přiklopte druhou část pekáče a dejte do vyhřáté trouby, nebo na kamna vařit. Vařte 10-15 minut. Sundejte vrchní část pekáče, promíchejte (voda by již měla být vstřebaná) a nechte péct, dokud se na rýži neudělají krásné "škraloupky" (dozlatova upečená rýže). Bude to trvat cca. 1/2h (podle teploty trouby).
Jako přílohu doporučuji okurky, květák, houby apod. ve sladkokyselém nálevu.

Vývar ze slepice nevylévejte!!! Je to vlastně velice kvalitní bílkovinný hydrolyzát (také proto se dává nemocným, ženám po porodu apod.). Pouze seberte mastnotu z povrchu a ze zbytku si např. udělejte výbornou polévku. Přidejte nakrájenou zeleninu (hlavně mrkev), povařte, a až trochu změkne, přidejte nudle. Dochuťte např. Podravkou a petrželovou natí. Pokud nebudete připravovat polévku, zalijte rýži vývarem a vodou doplňte pouze chybějící část.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRO NÁVŠTĚVNÍKA,
pokud jakkoliv popuzuji čtenáře, či nesouhlasí s mým obsahem, může klidně opustit stránku. Tyto
stránky nenavádějí k anorexii či poruše příjmu.
Každý má svůj vlastní rozum, a byť jsou zde návody a rady na anorexii, neznamená to, že tento
styl podporuji. Ano je to smutné, je to nemoc, je to posedlost.
Jsou to jen berličky jak začít s hubnutím. Já sama jsem posedlá po hubenosti a založila jsem tento blog, abych utříbila informace z internetu.
Kdo má s tímto problém ať odejde, kdo ne, ať zůstane!! Pohoršovat se nad obsahem stránek nemá ani smysl, v dnešní době je internet natolik zahlcený návody na anorexii i v cizojazyčném jazyce, že byt to není správné a může to podporovat anorexii, je to jako jedna kapka v moři.
ostatní zde vítám.....