Slepice na paprice s rýží

12. září 2010 v 15:38 | /www.musculus.cz |  recepty

Slepice na paprice s rýží

Tak si myslím, že se ani kulturisté nemusí stále cpát jenom rýží, pečenými brambory, grilovanými rybami a kuřecími prsíčky. Co takhle skvělá česká kuchyně - pouze mírně upravená?
MATERIÁL: 1 slepice (cca. 1200g), 1kg rýže, sůl, sladká i pálivá paprika, 1 l odtučněného (odstředěného) mléka, 2 lžíce oleje (např. olivového), 1-2 cibule, polohrubá mouka

SLOŽENÍ: 298g bílkovin, 40g tuku, 854g sacharidů, 22181 kJ (5306 kcal)

Z tohoto množství připravíte 6 jídel, každé s obsahem 50g bílkovin, 142g sacharidů a méně než 10g tuků (1/3 nenasycených). Energetická hodnota je přibližně 3696 kJ (884 kcal). Náklady na jednu dávku rozhodně nepřesáhnou 15,- Kč!

POSTUP: Slepici opláchněte (můžete ji naporcovat), vložte do tlakového hrnce, zalijte osolenou vodou a uvařte do měkka - podle druhu tlakového hrnce a stáří slepice 3/4 - 1 1/4 hodiny. Po částečném schladnutí maso oberte a nakrájejte jej na menší kousky. Rýži připravte např. podle předchozího návodu.
Cibuli nakrájejte nadrobno a nechte ji zpěnit na oleji. Přidejte maso, zlehka orestujte, přidejte sladkou (asi 2 lžíce) a pálivou (podle chuti - např. 1/2 lžičky) papriku, trochu podlijte vývarem a dobře promíchejte (paprika se dobře spojuje s tukem, dodatečně to již není ono). Dolijte zbytek vývaru, přiveďte k varu, přilijte mléko, a znovu přiveďte k varu. Polohrubou mouku rozmíchejte ve studené vodě a nalijte ji (můžete přes sítko) do vroucí směsi. Přiveďte k varu a chvíli povařte. Pokud bude omáčka řídká, přidejte další mouku. Opět povařte (omáčka zhoustne až po chvíli). Omáčku dochuťte podle své chuti (sůl, pálivá paprika).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRO NÁVŠTĚVNÍKA,
pokud jakkoliv popuzuji čtenáře, či nesouhlasí s mým obsahem, může klidně opustit stránku. Tyto
stránky nenavádějí k anorexii či poruše příjmu.
Každý má svůj vlastní rozum, a byť jsou zde návody a rady na anorexii, neznamená to, že tento
styl podporuji. Ano je to smutné, je to nemoc, je to posedlost.
Jsou to jen berličky jak začít s hubnutím. Já sama jsem posedlá po hubenosti a založila jsem tento blog, abych utříbila informace z internetu.
Kdo má s tímto problém ať odejde, kdo ne, ať zůstane!! Pohoršovat se nad obsahem stránek nemá ani smysl, v dnešní době je internet natolik zahlcený návody na anorexii i v cizojazyčném jazyce, že byt to není správné a může to podporovat anorexii, je to jako jedna kapka v moři.
ostatní zde vítám.....