Úvaha na téma zdravý životní styl

11. září 2010 v 17:37 |  vše kolem zdraví

Závidím těm, kteří dokázali i v tomto životě, tedy životním stylu, kdy svět více přeje konzumnímu životu dokázali najít nový styl života a udržet ho.

Začít žít nebo mluvím-li o zdravé stravě, není tak těžké začít. Všude je tolik článků, dokumentace a informací. Ten, kdo aspoň někdy zabrousil do světa makrobiotiky, vegetariantsví atd.…zjistí, že to není tak úplně špatné. Minulý rok jsem měla období, kdy mě nadchla makrobiotika, bylo zajímavé hledat a kupovat nové potraviny. Bohužel stále v naší zemičce je problém sehnat určité potraviny, a pokud, tak si každý musí připlatit. Ovšem není to nemožné, kdo svůj čas počítá a ještě chce ušetřit, vřele doporučuji internetové obchůdky. Nabízejí pestrý výběr a myslím, že i cenově se dá najít zajímavé zboží.

Za kvalitu se někdy platí. Ale některé potraviny, pokud máte chuť a odvahu, si můžete sami doma uvařit a není to ani tak těžké.
Já třeba zkusila sojové mléko. Jednoduchý recept, úžasný výsledek. Potraviny, které jsou velmi prospěšné a zdravé nemusí vašemu jazýčku hnedka chutnat. Třeba sojové mléko je chuťově jiné než klasické kravské. Upravené, kupované sojové mléko ještě snesete ale klasickou chuť domácího sojového mléka už ne. Na druhou stranu mlíčka se dochucují medem, vanilkou, kokosem. Vlastně mlíčko můžete dělat z čehokoliv. Mandle, mák, kokos, rýže atd.….
Je to hodně o experimentech a zkoušení.

V čem vidím aspoň já velký problém nebo je to jen můj problém. Kámen úrazu je, že takový styl dokážu dodržet doma ale né pokud jsem na cestách nebo u rodičů nebo u rodičů mého přítele. Moji rodiče by ještě snesli, že nejím jejich jídlo, ale asi né, že si pomalu celou výbavu potravin dovezu domů, nehledě na to, že by to bylo docela hodně velké zavazadlo a spoléhat se klasické obchody příliš nejde. Neříkám, že to nikdy nejde, ale mě by bylo například velmi trapné u rodičů mého přítele odmítnout jejich jídlo a oběd s tím, že si půjdu vařit něco já. Já osobně mám pak pocit, že byt se snažím jíst zdravě, přesto určitá odlišnost to dneska nemá stále lehké.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BenyF BenyF | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:19 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRO NÁVŠTĚVNÍKA,
pokud jakkoliv popuzuji čtenáře, či nesouhlasí s mým obsahem, může klidně opustit stránku. Tyto
stránky nenavádějí k anorexii či poruše příjmu.
Každý má svůj vlastní rozum, a byť jsou zde návody a rady na anorexii, neznamená to, že tento
styl podporuji. Ano je to smutné, je to nemoc, je to posedlost.
Jsou to jen berličky jak začít s hubnutím. Já sama jsem posedlá po hubenosti a založila jsem tento blog, abych utříbila informace z internetu.
Kdo má s tímto problém ať odejde, kdo ne, ať zůstane!! Pohoršovat se nad obsahem stránek nemá ani smysl, v dnešní době je internet natolik zahlcený návody na anorexii i v cizojazyčném jazyce, že byt to není správné a může to podporovat anorexii, je to jako jedna kapka v moři.
ostatní zde vítám.....