odpojeno, svobodno

13. ledna 2013 v 16:45 | jackeee |  mé výlevy
krása, povrchní krása, krásný obal zvoucí dále. Sami sobě nalháváme, že krása není podstatná, že hezké věci kolem nás, nejsou podstatné, ale jsme vlastně všichni stejní. Jen sobě neříkáme pravdu. Druhého člověka odsuzujeme a sami sebe omlouváme a poté zjistíme onu lež, co si nalháváme. Možná to neřekneme napřímo, možná si to napřímo nemyslíme, ale víme, že lepší než ten druhý nejsme. Druzí nám nastavují naše vlastné zrcadlo. Když máme vše, co chceme, když máme vše, co potřebujeme. Je rozdíl mít vše a mít vše, co potřebujeme. Obvykle máme vše, ale nic z toho, co opravdu potřebujeme.
Závídím někdy veselým lidem, závidím mladým lidem a přitom nejsem o tolik starší, závidím vlastně každému, kdo se doážen smát a být jako slunce. pak je jedno, jestli tohle slunce má dvacetiletý člověk nebo šedesátiletý, je to o postoji v životě.
Nesměji se, už se skoro vůbec nesměji a úsměv je přitom tak krásný jev, úsměv a smích od srdce.
Co jsem chtěla říci. Co odsuzujeme, můžeme jednou odsuzovat sami na sobě. Věčná touha po tom být, čím nejsme a nebudeme. Jenže najít si místo zde s tím, kdo jsme, je zcela nemožné.
Paradox je toužít po obou kontrastech. Chtít být v ústranní a chtít být na společenském světle.
Čím jsem starší, tím více cítím se být svázána se vším, co musím, musím udělat.....co se ode mě čeká, co je přijatelné, co není přijatelné. Jako by najednou nadešel čas, kdy i já musím zapadnout do šablony, do stejné šablony jako jsou kolem mě tisíce, bytostně se tomu bráním. Není to nic špatného, dokonce to na druhých neodsuzuji, jen nejsem na to připravena nebo to není můj život. Mám strach a obavu, že čím dál více bude splňovat společenské předpoklady, toho, co se má a musí, ale sama k sobě budu ztrácet cestu ještě více.
Přála bych si být svobodná, mít možnost volby. Momentální svoboda je v tom vybrat si něco mezi nicotou.
A nicota není nikdy dobrá. Ale i tohle štěstí mě může velmi rychle opustit a spadnu do poloprázdna.
Nejraději bych zalezla do postele a vyvěsila se jako telefon, vypnula spojení se světem, aby se nemohli spojit se mnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRO NÁVŠTĚVNÍKA,
pokud jakkoliv popuzuji čtenáře, či nesouhlasí s mým obsahem, může klidně opustit stránku. Tyto
stránky nenavádějí k anorexii či poruše příjmu.
Každý má svůj vlastní rozum, a byť jsou zde návody a rady na anorexii, neznamená to, že tento
styl podporuji. Ano je to smutné, je to nemoc, je to posedlost.
Jsou to jen berličky jak začít s hubnutím. Já sama jsem posedlá po hubenosti a založila jsem tento blog, abych utříbila informace z internetu.
Kdo má s tímto problém ať odejde, kdo ne, ať zůstane!! Pohoršovat se nad obsahem stránek nemá ani smysl, v dnešní době je internet natolik zahlcený návody na anorexii i v cizojazyčném jazyce, že byt to není správné a může to podporovat anorexii, je to jako jedna kapka v moři.
ostatní zde vítám.....